Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Material | CAST IRON |
| Media | TRANSFORMER VALVE |
| Pressure | 300psi |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | POWDER COATED |
| Design | ONE SIDE FLANGED AND ONE SIDE SCREWED |
| Working Pressure | 300Psig |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Brand | MAHAVIR |
| Size | 15MM - 100MM |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Cast Iron |
| Valve Size | 4 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Pressure | 300 psi |
| Surface Finish | Power Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Mahavir |
| Size | 25 mm |
Additional Information: